BARS – oczyść umysł z niepotrzebnych wzorców!

BARS

W ciągu całego życia gromadzimy wzorce myślowe, idee, emocje oraz przekonania na temat siebie i świata. Przyjmujemy je – czasem świadomie, a częściej nieświadomie – od naszych opiekunów, rodziców, nauczycieli, społeczeństwa. Tworzą one pewien szkielet, zestaw programów, które choć działają “w tle” – mają ogromną moc i faktycznie kierują naszym życiem. Gdy programy są pozytywne, wspierają nas, dodają wiary w siebie, to wzrastamy, a nasze życie jest spełnieniem naszych pragnień. Natomiast kiedy przekonania są negatywne, a tak jest niestety najczęściej, to czujemy się jakby ktoś stale podcinał nam skrzydła i w efekcie wchodzimy w sytuacje, które sabotują nasze wysiłki. Żyjemy mało satysfakcjonującym życiem i z dnia na dzień czujemy coraz więcej frustracji. Znacie to? Ja owszem!

Co można zrobić, aby w sposób przyjemny i bez wysiłku uwolnić się od nagromadzonych szkodliwych przekonań i jednocześnie otworzyć się na nowe możliwości w swoim życiu? Z pomocą przychodzi nam fantastyczne narzędzie jakim jest Access Bars. Czy to przypadek, że kolejna wspaniała idea ma amerykańskie korzenie? Nie sądzę 😉

Access Bars w trzech zdaniach

Access Bars to delikatna, manualna metoda terapeutyczna, która została stworzona przez Amerykanina Gary’ego Douglas’a na początku lat 90-tych. Jest to narzędzie, które poprzez uwolnienie od zbędnych przekonań wywołuje poczucie spokoju i otwiera przed nami nieograniczone możliwości. Dosłownie może zmienić życie!

Każdy ma swoje Barsy

Barsy to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego pręty. W metodzie Access Bars są to 32 unikalne punkty zlokalizowane w głowie, które są powiązane z różnymi obszarami i aspektami życia. W celu zobrazowania sobie metody pomyślcie o siatce okalającej głowę, utworzonej z punktów energetycznych. Punkty te to miejsca gromadzenia się ładunków elektromagnetycznych, które powstają i są utrwalane pod wpływem przekonań i programów umysłu. To zatrzymanie ładunków elektromagnetycznych ogranicza naszą zdolność do kreowania swojej rzeczywistości. Aby umożliwić umysłowi oczyszczenie się z niepotrzebnych wzorców i przekonań, należy uwolnić to napięcie. Wtedy zaczniemy lepiej funkcjonować. Dopóki nie zmienimy programów, nie zmienimy siebie i swojego życia.

Masaż czy nie masaż?

Sesja Access Bars jest bardzo delikatna, a jednocześnie jest potężnym zabiegiem energetycznym. Nie jest stricte masażem, ale ma podobnie holistyczne działanie na ciało, umysł, emocje i duszę. Zabieg jest przyjemny i głęboko relaksujący. Można go łączyć z innymi metodami pracy z ciałem.

Po sesji Access Bars w najgorszym wypadku poczujesz się jak po najlepszym masażu, a w najciekawszej opcji  odmienisz swoje życie na lepsze 🙂

BARS

Jak to działa?

Spróbuj sobie wyobrazić, że ktoś naciska przycisk i wycisza głos w Twojej głowie, który mówi Ci, że nie jesteś wystarczająco dobry lub nie możesz osiągnąć tego, o czym marzysz. Wszelkie ograniczenia, które tworzysz w swoim życiu są związane z Twoimi myślami, postawami, wyborami i przekonaniami na temat Ciebie. Delikatny dotyk punktów Bars usuwa blokady, które powstrzymują Cię od przekonania, że życie, o którym zawsze marzyłeś jest możliwe.

Podczas sesji Access Bars polegającej na delikatnym, manualnym stymulowaniu 32 punktów na głowie dochodzi do uwolnienia ładunku elektromagnetycznego. Uwolniony, “opróżniony” punkt przestaje stanowić barierę w przepływie energii. Powrót do swobodnego przepływu energii przez 32 punkty wywołuje uczucie spokoju i otwiera na nowe możliwości. Zaczynamy widzieć świat z szerszej perspektywy.

Jednym z procesów, które naturalnie się dzieją podczas każdej sesji Access Bars jest nauka przyjmowania. Jak często zdarza nam się po prostu odpuścić, znieść swoje bariery i pozwolić drugiej osobie nas obdarować? Niejednokrotnie mamy problem z przyjęciem komplementu, nie wspominając już o prezencie bez okazji. Nauka przyjmowania jest kluczem do zaproszenia do swego życia tego, o co prosisz. Kiedy potrafisz prawdziwie przyjmować, otwierasz się na otrzymywanie wszelkich darów od życia. Dajesz przyzwolenie na nowe doświadczenia i nowe możliwości. Otrzymując z otwartością i ciekawością, mówisz życiu “TAK”.

Na co i komu pomoże?

Obecnie terapia Access Bars jest praktykowana w ponad 170 krajach na całym świecie i jest stosowana przez wiele różnych środowisk: firmy, szkoły, rodziny, sportowców, psychologów, artystów czy oddziały więzienne. Terapię można stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Pozytywne efekty terapii pojawiają się w wielu obszarach – finansowym, kreatywności, komunikacji, zdrowia, radości z życia, wdzięczności i wielu innych.

Metoda Access Bars otrzymała Certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Manualnych Ciała wydany w Stanach Zjednoczonych.

 

Efekty terapii Access Bars:

 • wpływa pozytywnie na samopoczucie
 • pozwala spojrzeć na możliwości z szerszej perspektywy
 • wpływa na wzrost poczucia wartości
 • zwiększa decyzyjność
 • wprowadza spokojny stan umysłu
 • obniża poziom stresu
 • łagodzi stany lękowe
 • podnosi odporność organizmu
 • dodaje sił witalnych
 • pomaga pokonać bezsenność i wyjść z depresji
 • pomocna w leczeniu ADHD, ADD i autyzmu
BARS

A gdybyś całkowicie porzucił historię, którą opowiadasz na swój temat, to kim byś był?
Jakich wyborów byś wtedy dokonał?

Na deser mam dla Was filmy, z których dowiecie się więcej od samych twórców metody i jej użytkowników. Są napisy! 🙂

Na początek krótki film czym jest Access Bars  – słowami twórcy, Gary’ego Douglas’a i certyfikowanych praktyków

Na poniższym filmie możecie się zapoznać z procesami zachodzącymi w mózgu przed i po sesji Access Bars. Prezentują: neurobiolog Dr. Jeffrey Fannin oraz twórcy Access ConsciousnessGary Douglas i Dr. Dain Heer

Na koniec posłuchajcie osobistych historii – jak Access Bars zmienia życie

Świadomość to umiejętność bycia obecnym w każdym momencie swojego życia, bez oceniania siebie czy innych. To umiejętność przyjmowania wszystkiego, nie odrzucania niczego i tworzenia wszystkiego, czego pragniesz w życiu - lepszego niż masz obecnie, lepszego niż możesz sobie wyobrazić"

[Gary Douglas]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.